Pris uden moms |  Pris med moms

Refleks hættetrøje med kængurulomme af polyester

Produktnummer: 950021

En praktisk refleks hættetrøje i polyester med kængurulomme og høj synlighed takket være de brede refleksstriber rundt om kroppen, armene og over skuldrene.

Den justerbare hætte med grå snoretræk og manchetter i grå rib giver en behagelig pasform og ekstra komfort.

Ideel til arbejdstøj for håndværkere, vej- og byggepladsarbejdere eller lagerpersonale, der har brug for ekstra synlighed.

Med mulighed for tryk af logo.

Produktionstype med forsendelse

Du har valgt følgende:

Loading


Uploaded:

Din fil

Designed:

Din fil

Upload din fil

Upload din fil ved at klikke på denne knap

Send forespørgsel

Send din forespørgsel bare tryk på knappen.

Refleks hættetrøje med kængurulomme af polyester

De brede refleksstriber rundt om kroppen, armene og over skuldrene sikrer øget sikkerhed i mørke omgivelser, mens den bløde inderside giver en behagelig følelse ved brug.

Kængurulommen tilbyder praktisk opbevaring, og den justerbare hætte med grå snoretræk samt ribmanchetter i grå giver en fleksibel og komfortabel pasform.

Perfekt som arbejdstøj til håndværkere, vej- og byggepladsarbejdere, lagerpersonale eller andre, der har brug for ekstra synlighed på jobbet.

Den er også velegnet til fritidsbrug, fx til løb, cykling eller gåture i mørke, hvor refleksdetaljerne gør en markant forskel.

Med mulighed for tryk af logo er den et oplagt valg til virksomheder, foreninger eller events, hvor sikkerhed og synlig branding går hånd i hånd.

Materiale: 100% polyester

Vaskeanvisning: Vaskes ved 40 °C

Størrelser: S, M, L, XL, XXL, 3XL

    

Produkt info

  • Ideel til arbejdstøj
  • For håndværkere og lagerpersonale
  • Høj synlighed
  • Mulighed for tryk af logo

Prisliste uden moms